PEELING CHEMICZNY
Procesy starzeniowe, predyspozycje genetyczne, zmiany hormonalne, czy czynniki zewnętrzne wpływają na kondycję skóry. Skutkiem tego są widoczne i, zwykle niekorzystne, zmiany w jej wyglądzie, takie jak utrata naturalnego blasku, świeżości, nawilżenia, powstawanie przebarwień, czy zmarszczek. W niektórych przypadkach problemem są również blizny potrądzikowe, stanowiące ślad po okresie dojrzewania, czy zaburzeniach hormonalnych w dorosłym życiu. Niedoskonałości skóry mogą być nie tylko defektem estetycznym, ale również wpływać na zmniejszenie poczucia własnej wartości.
Na szczęście współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna pozwalają na efektywne i szybkie zniwelowanie problemów. Odpowiednio dobrane peelingi chemiczne mogą znacząco poprawić wygląd skóry i samoocenę pacjentów.
Oczyszczanie i rewitalizacja skóry twarzy – peeling chemiczny w Bielsku-Białej
Peelingi chemiczne, inaczej medyczne, to procedury przeprowadzane przy wykorzystaniu substancji o niskim pH, które wpływają na złuszczanie naskórka, odżywienie i regenerację skóry właściwej, oraz ogólną poprawę wyglądu.
Dzięki możliwości wykorzystania różnorodnych kwasów, peelingi chemiczne w DEPILMED są dostosowywane idealnie do potrzeb skóry pacjenta. Zabiegi polegające m.in. na złuszczaniu naskórka i stymulowaniu naturalnych procesów regeneracyjnych, pozwalają walczyć z widocznymi oznakami starzenia, przebarwieniami, bliznami, oraz odżywiają i wygładzają skórę.
Udogodnienia dla pacjentów gabinetu DEPILMED
-
DOGODNY DOJAZD – gabinet zlokalizowany jest w samym centrum Bielska-Białej, na ulicy Przechód Schodowy 3/3. W pobliskiej Galerii Sfera znajduje się duży parking.
-
WYGODNA PŁATNOŚĆ – możliwość płatności karta lub gotówką.
-
KORZYSTNE WARUNKI FINANSOWE – klienci mają możliwość zakupu pakietów na raty (w tym raty 0%).
-
GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA – w gabinecie wykorzystywany jest wyłącznie certyfikowany sprzęt medyczny.
Peeling chemiczny – co to jest?
Peeling chemiczny to zabieg, do którego wykorzystuje się chemiczne substancje złuszczające, tak aby w przyśpieszony, ale kontrolowany sposób regenerować skórę. W trakcie procedury dochodzi do usunięcia zewnętrznych warstw skóry, co zapoczątkowuje procesy naprawcze i stymuluje produkcję kolagenu i elastyny.
Aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność peelingu chemicznego konieczne jest indywidualne dobranie preparatów do specyfiki problemów dermatologicznych pacjenta. Z tego powodu peeling chemiczny powinien być wykonywany przez wykwalifikowanych specjalistów.
Rodzaje peelingów chemicznych
Peelingi chemiczne, przeprowadzane w profesjonalnych gabinetach, można podzielić na 3 główne grupy, w zależności od zdolności penetracji skóry, siły i głębokości działania. Dobór odpowiedniego preparatu powinien być dokonywany przez specjalistę po zapoznaniu się z potrzebami skóry i oczekiwaniami pacjenta. Wyróżnia się:
- peelingi powierzchniowe – działające na naskórek. To zazwyczaj stosunkowo łagodne zabiegi przy wykorzystaniu kwasów w niższych stężeniach (np. 10% roztwór kwasu trójchlorooctowego),
- peelingi średnio głębokie – działają na naskórek i górną warstwę skóry właściwej. Stężenia kwasów są wyższe niż w przypadku peelingów powierzchownych (np. od 35% do 50% TCA),
- peelingi głębokie – penetrują głębsze warstwy skóry. Do zabiegu wykorzystuje się silne, specjalistyczne preparaty, np. zawierające fenol.
Jakie kwasy wykorzystuje się do peelingów chemicznych?
W zależności od potrzeb skóry i konkretnego problemu pacjenta do peelingów chemicznych wykorzystuje się różne kwasy, zapewniające określone efekty. Wśród najczęściej stosowanych substancji można wyróżnić:
- kwas mlekowy – charakteryzuje się właściwościami nawilżającymi i stymulującymi regenerację skóry, jest polecany dla osób z cerą suchą i wrażliwą,
- kwas glikolowy – dzięki małym cząsteczkom wnika głęboko w skórę, intensywnie nawilżając i pomagając w redukcji oznak fotostarzenia, przebarwień oraz blizn potrądzikowych,
- kwas migdałowy – ze względu na większe cząsteczki jest odpowiedni dla skóry wrażliwej, skłonnej do przebarwień i trądziku różowatego,
- kwas salicylowy – rozpuszczalny w tłuszczach, penetruje gruczoły łojowe, wykazując działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, zalecany dla osób z cerą tłustą i problemami trądzikowymi,
- kwas pirogronowy – ceniony za działanie keratolityczne, antybakteryjne i sebostatyczne, skuteczny w leczeniu trądziku pospolitego, zaskórników, blizn oraz regulacji produkcji sebum,
- kwas trójchlorooctowy (TCA) – działa intensywnie przez koagulację białka i niskie pH, wnika głęboko w skórę, może znacząco zredukować przebarwienia, blizny i zmarszczki,
- kwas azelainowy – powszechnie stosowany ze względu na wszechstronne działanie, od antybakteryjnego i przeciwzapalnego po normalizujące pigmentację skóry.
Peelingi chemiczne – wskazania do zabiegów
Peeling medyczny jest uznawany za skuteczną metodę poprawy stanu skóry twarzy oraz ciała. Zabieg może być pomocny w walce z różnorodnymi problemami skórnymi i przynieść widoczne korzyści w zakresie poprawy wyglądu i kondycji skóry. Wśród najważniejszych wskazań do peelingu chemicznego można wyróżnić:
- trądzik pospolity – peeling medyczny pomaga w redukcji zmian trądzikowych i zapobiega ich powstawaniu,
- trądzik różowaty – zabieg może łagodzić objawy tej choroby skóry, zmniejszając zaczerwienienia i stany zapalne,
- zaburzone wydzielanie sebum – regularne stosowanie peelingu medycznego normalizuje wydzielanie sebum, co jest korzystne dla osób z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych,
- blizny potrądzikowe – peeling wspomaga regenerację skóry, co przyczynia się do wygładzenia blizn,
- utratę napięcia i elastyczności skóry, zmarszczki – zabieg stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co przekłada się na zwiększenie jędrności i elastyczności skóry, oraz zmniejszenie widoczności zmarszczek,
- przebarwienia, np. plamy soczewicowate – zabieg skutecznie rozjaśnia przebarwienia, wyrównując koloryt skóry,
- objawy fotostarzenia się skóry – peeling medyczny przyczynia się do redukcji zmarszczek i poprawy tekstury skóry, która została uszkodzona przez promieniowanie UV.
Peeling chemiczny – efekty zabiegu
Złuszczanie zrogowaciałego naskórka zapoczątkowuje proces regeneracji i intensywnej odbudowy skóry, prowadząc do poprawy kondycji i wyglądu skóry. Odpowiednio dobrane kwasy mogą również pomóc zwalczyć, lub wspomagać leczenie, niektórych problemów dermatologicznych, takich jak np. łojotokowe zapalenie skóry, przebarwienia pozapalne, czy blizny potrądzikowe. Wśród licznych efektów, które można uzyskać dzięki zastosowaniu peelingu medycznego wymienia się takie, jak m.in.:
- poprawa napięcia i jędrności skóry – większa elastyczność skóry,
- regulacja wydzielania sebum – znormalizowanie pracy gruczołów łojowych,
- regeneracja i zwiększenie grubości skóry – odnowa i zagęszczenia struktury skóry,
- zmniejszenie wielkości porów oraz zmian trądzikowych,
- wyrównanie kolorytu skóry – rozjaśnienie przebarwień,
- zwiększenie poziomu nawilżenia skóry,
- spłycenie zmarszczek – redukcja efektów starzenia i odmłodzenie wyglądu,
- zmniejszenie widoczności i spłycenie blizn potrądzikowych – redukcja śladów po trądziku.
Peelingi chemiczne w DEPILMED – rodzaje
DEPILMED oferuje szeroką gamę peelingów medycznych, które stanowią skuteczne rozwiązanie dla różnych problemów skórnych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i certyfikowanych preparatów o łączonym składzie zabiegi pomagają w rewitalizacji skóry, poprawie jej tekstury, redukcji przebarwień, czy spłyceniu zmarszczek.
Retiflesh: brak blasku i witalności, oznaki zmęczenia
Peeling Retiflesh zapewnia natychmiastowy efekt rozświetlenia. Rewitalizuje i rozświetla skórę, łagodząc niedoskonałości. Leczy i łagodzi delikatne przebarwienia, tj. łagodne plamy soczewicowate, przebarwienia słoneczne i nierówny koloryt skóry. Polecany jest również w przypadku ogólnego starzenia się skóry, utraty jędrności, blasku, rozszerzonych porów.
Wskazania – matowa skóra, fotostarzenie, oznaki zmęczenia. Zalecany jest do fototypów skóry od I do IV (zgodnie z klasyfikacją Fitzpatricka).
Oxyage: niedoskonałości na powierzchni skóry – uszkodzona struktura, nierównomierny koloryt, rozszerzone pory
Oxyage to peeling regenerujący, który łagodzi niedoskonałości skóry na jej powierzchni. Wyrównuje koloryt i strukturę skóry, zmniejsza widoczność porów, dotlenia i oczyszcza skórę.
Wskazania – niedoskonałości skóry: nierówny koloryt i struktura, rozszerzone pory. Zalecany jest do fototypów skóry od I do IV (zgodnie z klasyfikacją Fitzpatricka).
Melanostop tranex: przebarwienia – plamy soczewicowate, piegi, PIH (przebarwienia pozapalne)
Melanostop tranex to peeling depigmentujący, który działa poprzez regulację procesu melanogenezy i eliminację melaniny obecnej w komórkach naskórka, odpowiedzialnej za widoczne przebarwienia.
Wskazania – plamy soczewicowate, piegi, matowy lub nierówny koloryt skóry i fotostarzenie się skóry. Preparat jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry, z wyjątkiem skóry reaktywnej i wrażliwej.
Azelan rx: chroniczne zaczerwienienie, trądzik różowaty (również z grudkami albo krostami)
Peeling Azelan rx ma działanie keratolityczne i przeciwbakteryjne. Zmniejsza kruchość naczyń włosowatych i zaczerwienienia, koi i przynosi ulgę skórze wrażliwej. Leczy i łagodzi objawy trądziku.
Wskazania – skóra wrażliwa, chroniczne zaczerwienienie, trądzik różowaty i trądzik pospolity. Zabieg zalecany jest do fototypów skóry od I do IV (zgodnie z klasyfikacją Fitzpatricka).
Jak się przygotować do peelingu chemicznego?
Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas przeprowadzania peelingu chemicznego, istotne jest nie tylko staranne dobranie rodzaju i stężenia stosowanego kwasu, ale także przestrzeganie określonych środków ostrożności przed przystąpieniem do zabiegu.
W ciągu miesiąca przed zaplanowanym peelingiem chemicznym pacjenci powinni ograniczyć ekspozycję na promieniowanie UV (w tym również korzystanie z solarium).
Na 14 dni przed zabiegiem zaleca się, aby pacjenci nie przeprowadzali depilacji, nie stosowali innych peelingów oraz unikali produktów z retinoidami, które mogą prowadzić do podrażnienia skóry. Warto również zrezygnować z używania kosmetyków zawierających kwasy w bezpośrednim okresie przed peelingiem chemicznym.
Pacjenci narażeni na pojawianie się opryszczki powinni skonsultować się z lekarzem. Specjalista może zadecydować o zasadności profilaktycznego zastosowania acycloviru.
Peeling chemiczny – zalecenia po zabiegu
Po przeprowadzeniu peelingu medycznego konieczne jest przestrzeganie zaleceń specjalisty. udzielonych przez lekarza. Zazwyczaj dotyczą one przede wszystkim ograniczenia aktywności, które mogą wpłynąć na podrażnienie skóry po zabiegu, takich jak sauna, czy opalanie. Jeśli nieunikniona jest ekspozycja na promieniowanie UV, należy zastosować krem z wysokim filtrem UV.
Często, w celu złagodzenia ewentualnych podrażnień oraz wspierania procesu regeneracji naskórka, specjalista zaleca stosowanie specjalnych kremów.
Peeling chemiczny – przeciwwskazania
Chociaż odpowiednio dobrany peeling chemiczny uznawany jest za bezpieczny zabieg, nie każdy pacjent może z niego skorzystać. Za przeciwwskazania uznaje się:
- nadwrażliwość na składniki preparatu, alergie skórne,
- aktywne infekcje skórne i stany zapalne,
- poważne infekcje ogólnoustrojowe, szczególnie przebiegające z gorączką,
- przyjmowanie niektórych leków, np. izotretynoiny,
- świeża opalenizna,
- skłonność do bliznowców,
- okres ciąży i karmienia piersią.
Peeling chemiczny – efekty uboczne
Peeling medyczny przeprowadzony przez specjalistę jest bezpiecznym zabiegiem, jednak u niektórych pacjentów mogą wystąpić efekty uboczne, takie jak zaczerwienienie skóry, uczucie pieczenia, napięcie skóry czy delikatny obrzęk. Przez kilka dni po peelingu chemicznym można zaobserwować również zwiększone złuszczanie się naskórka.
Wszystkie działania niepożądane mają umiarkowany charakter i ustępują samoistnie w ciągu maksymalnie kilku dni.
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące peelingów chemicznych
Czy peeling medyczny usuwa ślady po trądziku - peeling chemiczny na blizny potrądzikowe?
Tak, peeling medyczny nie tylko stymuluje syntezę kolagenu, ale również rozjaśnia skórę i dzięki temu może skutecznie usunąć blizny potrądzikowe.
Jak działa głęboki peeling chemiczny na twarz?
Głęboki peeling chemiczny działa poprzez penetrację głębszych warstw skóry, co prowadzi do intensywnego złuszczania naskórka i intensywnej stymulacji procesów regeneracyjnych, co skutkuje poprawą struktury skóry, redukcją zmarszczek, przebarwień i blizn.
Czy peeling chemiczny twarzy jest bezpieczny?
Peeling chemiczny twarzy jest bezpieczny, o ile jest przeprowadzany przez doświadczonych specjalistów, z użyciem certyfikowanych preparatów. Profesjonalne podejście minimalizuje ryzyko podrażnień i zapewnia odpowiednią pielęgnację skóry przed i po zabiegu. W trakcie konsultacji przedzabiegowych specjalista może ustalić, czy pacjent nie cierpi na dolegliwości, podczas których należy unikać preparatów drażniących skórę, np kwasów.
Kto wykonuje peeling chemiczny (Bielsko-Biała)?
W Bielsku-Białej jest kilka gabinetów, w których można przeprowadzić peeling chemiczny. Jednym z nich jest DEPILMED, znajdujący się w samym centrum miasta.
Jak wygląda twarz po peelingu chemicznym?
Po peelingu chemicznym twarz może być zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, co jest naturalną reakcją na złuszczanie naskórka. W ciągu kilku dni skóra zaczyna się łuszczyć, odsłaniając świeżą, rozjaśnioną skórę. Efekt końcowy to widoczna poprawa jędrności skóry i redukcja niedoskonałości.
Czy można zastosować peeling chemiczny na przebarwienia pozapalne?
Tak, peeling chemiczny jest skuteczny w leczeniu przebarwień pozapalnych. Dzięki właściwościom złuszczającym zabieg pomaga rozjaśnić skórę i wyrównać koloryt. Jest to szczególnie efektywne w przypadku leczenia przebarwień, które powstały po stanach zapalnych skóry, np. związanych z trądzikiem.
Gdzie można dostać kwasy na twarz - peeling chemiczny (Bielsko-Biała)?
Ze względów bezpieczeństwa peeling chemiczny należy wykonywać wyłącznie w profesjonalnych gabinetach. Specjaliści potrafią dostosować odpowiedni rodzaj i stężenie preparatu do potrzeb skóry i problemu pacjenta. W Bielsku-Białej peelingi chemiczne twarzy przeprowadzane są m.in. w gabinecie DEPILMED.
Peeling chemiczny w Bielsku-Białej – dlaczego warto zdecydować się na zabieg w gabinecie DEPILMED?
Umów się na konsultację z naszym ekspertem już dziś pod numerem tel. 720 885 885
DEPILMED w Bielsku-Białej to miejsce, gdzie spełniamy marzenia pacjentów o zdrowej, odmłodzonej i promiennej skórze. Oferujemy szeroki wachlarz procedur, w tym peelingi chemiczne, które skutecznie poprawiają kondycję skóry, redukują przebarwienia i wygładzają zmarszczki. Małoinwazyjne zabiegi są idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących odświeżyć wygląd, poprawić jędrność i elastyczność skóry oraz zredukować niedoskonałości, bez konieczności długotrwałej rekonwalescencji.
Nasi specjaliści przeprowadzający peelingi chemiczne, podchodzą indywidualnie do każdego pacjenta, dokładnie analizując potrzeby skóry i oczekiwania. Dzięki temu mogą dobrać najodpowiedniejszy rodzaj preparatu, pozwalający osiągnąć doskonałe i satysfakcjonujące rezultaty.
W DEPILMED stosujemy nowoczesne technologie oraz bezpieczne i sprawdzone preparaty medyczne, dzięki temu możemy zapewnić wysoką jakość i skuteczność zabiegów oraz komfort i bezpieczeństwo naszych pacjentom.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą gabinetu DEPILMED w Bielsku-Białej oraz do kontaktu z naszym personelem, aby dowiedzieć się więcej na temat peelingów chemicznych.
Już dziś przyjdź na konsultacje, a dobierzemy zabieg spełniający Twoje wymagania.
Ile kosztuje peeling chemiczny – cena zabiegu
Koszt zabiegu peelingu chemicznego jest uzależniony od różnych elementów, takich jak rodzaj preparatu, problem pacjenta, czy wielkość obszaru zabiegowego. Ceny peelingów medycznych w DEPILMED wahają się od 299 do 449.zł.